MUGĖS TAISYKLĖS

GINTARINIS SAVAITGALIS PALANGOJE 

2024.05.10 - 12

Mugėje kviečiami prekiauti gintaro juvelyrai, tautodailininkai, amatininkai, liaudies meistrai, kulinarinio paveldo pateikėjai, meno dirbinių kūrėjai, meistrai, žvejai, ūkininkai ir kiti asmenys ar įmonės, prekiaujantys pačių sukurtais, nemasinės gamybos, tautodailės ir amatų dirbiniais, žuvies ar žemės ūkio ir maisto produktais bei kitais etninio materialiojo paveldo gaminiais, pagamintais iš tradicinių žaliavų, naudojantis rankų darbu ar kitomis technologijomis, išsaugant unikalias bei kokybiškas gaminių savybes ir sudėtį

Prekiaujančių maisto gaminiais pateikta informacija turi atitikti https://vmvt.lt/opendata/mtsr pateiktus duomenis.

BENDRA INFORMACIJA

1. Registracija vykdoma iki 2024 balandžio 15 d. 24 val.

2. Registracijos formą rasite paspaudę šią nuorodą:

https://forms.gle/NtBxCefaHwsNRcBS6

3. Konkrečių prekybinių vietų suteikimas vyks iki gegužės 9 d. 17 val.

4. Mugės darbo laikas – nuo 2024 m. gegužės 10 d. 10 val. iki gegužės 12 d. 20 val.

5. Dalyviai – juridiniai ir fiziniai asmenys.

6. LEIDŽIAMA vizualinei reklamai naudoti tik mugės dalyvio fizinio ar juridinio asmens pavadinimus, logotipus ir parduodamos produkcijos pavadinimus, logotipus ar prekinius ženklus.

DRAUDŽIAMA naudoti trečiųjų šalių, įstaigų ar organizacijų, ne dalyvio parduodamų prekių pavadinimus, logotipus, prekinius ženklus. 

PRAŠOME prekybą vykdyti iš baltos palapinės.

7. DRAUDŽIAMA organizuoti apsaugos paslaugas su fiziniais ar juridiniais asmenimis, kurie savo veiklos galimybes šventės metu ir šventės teritorijoje nėra suderinę su šventės organizatoriais.

8. Prekybinių vietų skaičius ribotas.

9. Pirmenybė teikiama Palangos miesto įmonėms ir gyventojams, meno kūrėjo statusą turintiems asmenims, tautodailininkams, tradicinių amatų sertifikuotiems tautinio paveldo meistrams ir šventės rėmėjams.

10. Organizatoriai prekybininkams elektros energijos nesuteiks. Tiems kam reikia, prašome organizuotis tyliai veikiančius, inverterinius generatorius. Už saugų elektros įrenginių eksploataciją atsako prekybininkai.

11. Organizatoriai už dalyvių turto saugumą neatsako. Dalyviai atsako, kad veiklą vykdys vadovaudamiesi darbo saugos, priešgaisrinės saugos, maisto tvarkymo ir higieninių reikalavimų bei kitų privalomų LR įstatymuose bei Palangos Savivaldybės Tarybos sprendimuose numatytų tvarkų. 

Tarp palapinių bus paliktas tarpas, skirtas galimybei apvynioti palapines plėvele nakčiai.

12. Visi duomenys tvarkomi vadovaujantis Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu (BDAR).


13. Mugės dalyviams mugės darbo metu griežtai draudžiama vartoti alkoholį ar kitas svaiginančias medžiagas. To nepaisant, šventės organizatoriai pasitelks policiją ir dalyvį iškraustys iš mugės teritorijos.

PREKYBINĖS MUGĖS DALYVIO PAŽYMĖJIMO IŠDAVIMAS

Dalyvio pažymėjimas bus išduotas atvykus į prekybos vietą.

Prekybos vietas skirsto mugės organizatoriai.

Trūkstant prekybos ar paslaugų teikimo vietų, prekybos vieta bus suteikiama atsižvelgiant į nustatytus prioritetus ir į tai, kuris prašymas pateiktas anksčiau (pagal tinkamai užpildyto registracijos prašymo atsiuntimo laiką).

PREKYBININKO ĮSIPAREIGOJIMAI

Prekybinėje mugės vietoje būtina turėti: dalyvio pažymėjimą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą; darbuotojo darbo pažymėjimą; verslo liudijimą arba individualios veiklos pažymą.

Laikytis priešgaisrinių ir maisto tvarkymo taisyklių.

Apie iškilusias nenumatytas aplinkybes prekybininkas privalo nedelsdamas informuoti mugės organizatorius.

REIKALAVIMAI MAISTO TVARKYMUI RENGINIO METU:

1. Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas ar Maisto tvarkymo subjekto registravimas – suteikia teisę vykdyti maisto tvarkymą. Veiklos, kurių kodai 56.21, 56.10.0.M, 47.99.0.M ir maisto tvarkymo subjektai, kurie turi leidimus vykdyti maisto produktų gamybą ar mažmeninę ir didmeninę prekybą.

2. Statinys - palapinė, sienos iš trijų pusių, grindinys.

3. Maisto produktų laikymas: apsauga nuo taršos - nefasuoti maisto produktai laikomi uždengtose talpose, vitrinose, temperatūros režimo užtikrinimas - gamintojo nurodytomis sąlygomis, jei reikalinga, turėti šaldymo įrenginius, siekiant išvengti kryžminės taršos – šviežia žuvis, mėsa, jų pusgaminiai laikomi atskirai nuo gatavų produktų, pagamintų patiekalų, naudojama įranga pagal paskirtį.

4. Maisto produktų, patiekalų atsekamumas – užtikrinti produktų ir pusgaminių ženklinimą, turėti įsigijimo dokumentus; tinkamumo vartoti terminą nurodo gamintojas, viešojo maitinimo patiekalai tinka vartoti 24 val. nuo jų pagaminimo.

5. Personalo higiena – tinkami darbo rūbai (dengiantys asmeninius, gali būti naudojami antrankoviai, prijuostės ir pan.), pakankamai priemonių rankoms plauti, dezinfekuoti (jei vykdoma maisto gamyba- šaltas/karštas tekantis vanduo, plovimo, dezinfekavimo, sausinimo priemonės (galima naudoti drėgnas dezinfekuojančias servetėles), asmenys tvarkantys maistą, turi periodiškai tikrintis sveikatą, būti išklausę higienos žinių kursą ( turėti galiojančius pažymėjimus ar jų kopijas)

6. Žvejai turintys registruotą veiklą, gali prekiauti tik šviežia ir rūkyta ( tik turintys žuvies rūkymui leidimą) žuvimi.

7. Maisto tvarkymo subjektai teisės aktų nustatyta tvarka atsako už renginio ar šventės metu parduodamo maisto saugą ir kokybę.

PRIEŠGAISRINĖ RENGINIO DALYVIO ATMINTINĖ

Renginio metu, organizacijų ir įmonių dalyvių palapinėse privalo būti pirminės gaisro gesinimo priemonės (nedegus audeklas, gesintuvas).

Kietu kuru kūrenamas šašlykines, kepsnines, rūkyklas, buitines krosneles, lauko židinius naudoti leidžiama ne arčiau kaip 6 m nuo statinių.

Kas 30 m tarp prekybos eilių palikti ne siauresnes kaip 1,5 m praeigas, kertančius pagrindines praeigas.

Palapinės privalo būti įtvirtintos apsisaugant nuo stipraus vėjo.

Imkitės visų atsargumo priemonių gaisrui išvengti.

Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsiant kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112

DRAUDŽIAMA:

1. Draudžiama parduoti prekes, kurių mažmeninė prekyba viešosiose vietose uždrausta Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais.

2. Draudžiama prekiauti prekėmis ar teikti paslaugas, jeigu jos neatitinka Lietuvos Respublikos įstatymuose, techniniuose reglamentuose ir kituose teisės aktuose nustatytų saugos reikalavimų.

3. Draudžiama prekiauti ar teikti paslaugas kitose nei organizatorių nurodytose vietose.

4. Draudžiama verstis kita, nei su organizatoriais suderinta veikla.

5. Draudžiama mugės prekybos ar paslaugos teikimo vietą perleisti kitiems fiziniams ar juridiniams asmenims, išskyrus verslo liudijime įrašytiems asmenims.

PASTABOS:

1. Organizatoriai turi teisę šventės metu nebeleisti vykdyti prekybos veiklos, jei dalyvis prekiauja pažeisdamas šias taisykles.

2. Fiziniams ar juridiniams asmenims, gavusiems prekybinę vietą, bet neatvykusiems į šventę be pateisinamos priežasties, mokestis negrąžinamas ir ateityje mūsų organizuojamose mugėse dalyvauti nebus leidžiama.

Mugės darbo laikas:

Gegužės 10 d. nuo 10 val. iki 20 val.

Aptarnaujantis transportas gali važiuoti nuo 09 val. iki 20 val.

Gegužės 11 d. nuo 10 val. iki 20 val.

Aptarnaujantis transportas gali važiuoti nuo 06 val. iki 10 val. ir nuo 20 val.

Gegužės 12 d. nuo 10 val. iki 15 val.

Aptarnaujantis transportas gali važiuoti nuo 06 val. iki 10 val. ir nuo 15 val.


Organizatoriai turi teisę tikslinti ar koreguoti šias taisykles.

Detalesnė informacija: www.gintarinissavaitgalis.lt

gintarinissavaitgalis@gmail.com

Šventės koordinatoriai:

Albertas Bukauskas, tel.: +370 687 17817

Gintaras Sičiūnas, tel,: +370 699 89666

Nerijus Stasiulis, tel.: +370 686 21396

Šventės organizatoriai – asociacija „Stintų Ordinas“